ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9489684
*
nr 948 9684
Spegel
1920-tal, höjd: 122 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2015
kl 19:40:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/3 16:07:57
1
200 kr
15/3 17:40:51
2
500 kr
16/3 19:13:32
3
450 kr
16/3 19:13:32
2
500 kr (Budbetjänt)
16/3 19:13:51
3
700 kr
16/3 19:20:20
2
700 kr
16/3 19:20:20
3
700 kr (Budbetjänt)
16/3 19:24:24
2
800 kr
16/3 19:35:18
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 948 9684
Spegel
1920-tal, höjd: 122 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/3 16:07:57 | 1 | 200 kr |
15/3 17:40:51 | 2 | 500 kr |
16/3 19:13:32 | 3 | 450 kr |
16/3 19:13:32 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
16/3 19:13:51 | 3 | 700 kr |
16/3 19:20:20 | 2 | 700 kr |
16/3 19:20:20 | 3 | 700 kr (Budbetjänt) |
16/3 19:24:24 | 2 | 800 kr |
16/3 19:35:18 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23